ALEKSANDER DEMBSKI – Producent

W 1999 ukończyłem reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Moje filmy amatorskie zdobywały nagrody w Polsce i na świecie, m.in. Złoty Medal na festiwalu UNICA za film „Papierowe Słońce”. Po studiach realizowałem filmy dokumentalne m.in. CROSS dla TVP 1 oraz dokumentalne filmy niezależne takie jak „K2 – Na krawędzi” nagradzane w Polsce i za granicą ( m.in. – Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na II Festiwalu Filmów Górskich w Krakowie). Film „Basia z Podlasia” (2011), którego jestem reżyserem i współscenarzystą, otrzymał główną nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy „Nowe Horyzonty” (2011).

W 2016 zrealizowałem film kinowy ,,Szkoła uwodzenia Czesława M,, oraz uznany w środowisku biznesowym film dokumentalny ,,Anatomia startupu,, w koprodukcji z TVP2.

Produkcja video to z jednej strony umiejętności i dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz oprogramowania, a z drugiej doświadczenie, które można zdobyć tylko podczas wieloletniej pracy. W moim portfolio znajdą się zarówno spoty reklamowe dla popularnych marek na rynku, jak również filmy eventowe z głośnych wydarzeń ze świata kultury i nauki. Miałem okazje spróbować swoich sił na małym i dużym ekranie – w koprodukcji z TVP zrealizowałem film dokumentalny „Anatomia Startupu” oraz „Szkołę Uwodzenia Czesława M.”.

Tworzę także filmy krótkometrażowe, które zdobywają uznanie w Polsce i na świecie – „Papierowe słońce”, „Basia z Podlasia”, „K2 Na krawędzi”. Uczestniczyłem również w produkcji znanego talent show „The Voice Of Poland”, tworząc filmy promocyjne oraz teledyski dla uczestników. Moja specjalność to produkcja filmów dla firm. Będą to z jednej strony filmy promocyjne mające na celu szerzyć dobre imię marki, a z drugiej filmy dydaktyczne i szkoleniowe skierowane do osób szukających merytorycznej wiedzy. Niezależnie od tego, o który z formatów chodzi, produkcja filmów na zamówienie musi odwzorowywać założenia Klienta, a przy tym wszystkim dostosowywać się do ram, w których ma zostać opublikowana.

Aleksander Dembski

Sprawdź nasze najnowsze Video!

Skontaktuj się z nami

Chcesz stworzyć film lub wykonać sesję zdjęciową? Zrób to razem z nami.